Canva Tables with centerpieces at wedding reception scaled

Wesela w restauracjach. Kalkulator imprez gastronomicznych

Czas czytania: 2 minutes

Czy wyceniając ofertę wesela w swoim lokalu, bierzesz pod uwagę wszystkie koszty związane z realizacją tego wydarzenia? Używasz dedykowanych narzędzi, planerów do kalkulacji czy chociaż excela? Czy możesz zaplanować swój potencjalny zarobek? Prawidłowo skalkulowana oferta to podstawa. Kalkulator imprez gastronomicznych , może być dobrym rozwiązaniem. Jakie koszty powinny być zatem  brane pod uwagę w kalkulacji?

Menu – włącznie z recepturami i wyliczonym Food Cost (FC) teoretycznym 

Personel sali i kuchni  – uwzględniając godziny pracy na  przygotówkę, realizację uroczystości oraz sprzątanie

Dekoracje – podstawowe wliczone w cenę oraz te dodatkowe, domawiane przez klienta

Kwiaty – podstawowa dekoracja wliczona w cenę oraz dodatkowe zamówiona

Alkohol – wliczony w cenę i dodatkowy (rozliczony za zużycie) 

Korkowe – jeśli jest stosowane

Oferta cukiernicza – tort, ciasta, słodki stół

Opakowania jednorazowe

Uusługi dodatkowe takie jak foto budki, orkiestra, Dj, transport, itp. 

Wypożyczalnia sprzętu – dodatkowe stoły, krzesła, obrusy

Wesela w restauracjach. Kalkulator imprez gastronomicznych


Z pewnością część tych kosztów pokrywana jest przez organizujących uroczystość i nie potrzebne jest ich uwzględnianie w rozliczeniu. Pozostałe jednak można precyzyjnie wyliczyć a informacje te posłużyć nam mogą do negocjacji w zakresie dodatkowych usług. Co mam na myśli? Jeśli przykładowo, posiadamy procentowe udziały w dodatkowych usługach, to po kalkulacji naszej oferty, okazać się może, że posiadamy fundusze, które posłużyć nam mogą jak rabat lub propozycja bezpłatnej dodatkowej usługi.

Dobry PR i zadowolenie gości gwarantowane


Na potrzeby takiej właśnie kalkulacji stworzyłem prosty kalkulator w Excelu, który pomagał mi panować nad kosztami, zliczyć koszty i wskazać potencjalny zarobek. Mogłem planować koszty personelu, jednocześnie podglądając potencjalną kwotę jaką mogłem zarobić. Tym samym mogłem składać bardziej atrakcyjne oferty, pozyskując zadowolonego klienta oraz klienta na przyszłe uroczystości. 

Powyższe ustalenia powinny zostać szczegółowo omówione z klientem oraz zapisane w formie umowy o usługę gastronomiczną. Można z czystym sercem powiedzieć, że skrupulatnie sporządzona umowa, może niejednokrotnie oszczędzić duże pieniądze.

Blue minimalist digital marketing agency linkedin banner

Pink Hobbies Facebook Post 7

O jednej z usług zewnętrznych, rozmawiam w swoim Podcaście Gastronomicznym. Spotkałem się z Agnieszką Gibiec, florystą, właścicielką firmy AP Garden. Wywiad możesz zobaczyć klikając TU.


O jednej z usług zewnętrznych, rozmawiam w swoim Podcaście Gastronomicznym. Spotkałem się z Agnieszką Gibiec, florystą, właścicielką firmy AP Garden. Wywiad możesz zobaczyć klikając TU.

Przykładowe wzory umów na usługę gastronomiczną, są do pobrania po zapisaniu się do naszego newslettera.Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *